18 marca 2014

KAL ogoniasty

Przystępuję do wspólnego dziergania ogoniastego. Był w moich planach od dawna, ale i szewc bez butów chodzi i dziergaczka bez swetra własnej produkcji. Mój ogoniasty będzie szary (oczywiście) ,ale z małymi ogonami. Ma przypominać raczej ogoniasty żakiecik niż zamotaniec. Nabrałam oczka na nitkę roboczą, aby plisy wykończyć metodą i-cord (bardzo ją lubię i bardzo mi się podoba odkąd ja poznałam). Będzie prosty, raczej krótki, choć to okaże się w trakcie dziergania.Wybrałam włóczkę Rosa , już nieistniejącej firmy Anilux z Jeleniej Góry (szkoda...) .


3 komentarze:

 1. Ciekawa jestem Twojego ogoniastego. Z tego co widzę masz niezłe doświadczenie drutowe.
  Szaraczek zapowiada się fajnie, właśnie wydrukowałam sobie wzór i będzie stał w kolejce do następnej robótki ale mam do Ciebie pytanie, czy przy reglanie dodajesz oczka w co drugim rzędzie ( zawsze na prawej stronie) ?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczka na reglan dodaję w co drugim rzędzie po prawej stronie. Ja jestem ciekawa Twojego ogoniastego i opinii o Lace Dropsa. Będziemy sobie kibicować nawzajem... Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ja w swoim ogoniastym jestem już po reglanie ale czekam na dalsze instrukcje Fiubździu bo ciekawa jestem jak Ona modeluje sweter rzędami skróconymi.
   Lace już dostałam ale nie robię z niego ogoniastego, przeznaczę ją na letnią bluzkę, będę robiła z dwóch nitek bo to straszna cienizna jest ale jest śliczna.
   Na jakim etapie jest Twój ogoniasty?
   Pozrawiam

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, które dają mi radość i sił do dziergania.